Oude stempel

Mij kwam een vrouw tegemoet die volgens haar aan de rechterkant van de weg liep. Ik liep aan de linkerkant, dus de oplettende lezer begrijpt nu dat we aan dezelfde kant liepen.

Ik voelde me nog steeds niet optimaal, moe eigenlijk, en ik vroeg mij af waarom ze niet aan de andere kant liep. Je moet aan de linkerkant lopen is mij geleerd, dus grote kans dat dat nu veranderd is zoals ze alles veranderen om de grond onder mijn voeten weg te graven. De vrouw was jonger dan ik, dus zij zou die nieuwe regel wellicht kennen.

Maar ik niet, ik ben van de oude stempel dus ik loop links en anderen moeten opzouten. Het moment begon te komen dat één van ons moest uitwijken en ik stond in mijn recht. Maar, ik ben ook van de oude stempel en hoffelijkheid is belangrijker dan je recht opeisen. Ik week dus uit in de berm zodat ze ongehinderd kon passeren. Ze groette me ik het voorbijgaan, en ik voelde me iets minder moe. Dit voelde juist en zo moet het blijven. Een man moet offers brengen aan een vrouw die zich buiten haar huis waagt en moet zorgen dat ze niet in gevaar wordt gebracht.

Als het een andere man was geweest had ik mijn recht opgeëist en had die moeten wijken. Als hij mij geraakt zou hebben zou het uitgevochten moeten worden in een duel op leven en dood.

Onbekend's avatar

Auteur: Mack

Ik ben Mack, uit 1969, dat klinkt vertrouwder dan het noemen van mijn leeftijd. Begonnen in 2004 met web streepje log dat te succesvol werd en dus overgenomen door snelle jongens die alles kapot maakten. Ik heb in tegenstelling tot velen mijn archieven kunnen redden, maar bijbehorende foto's zijn veelal verdwenen in de diepste krochten van internet en dus weg. Ik woon in Vaassen, aan de oostelijke rand van de Veluwe en schrijf daarover alsof het onontdekte wildernis is. In werkelijkheid is het één grote ergernis van verbodentoegangbordjes en zwervende toeristen. Verder schrijf ik over alles, soms serieus maar meestal niet. Sorry.

8 gedachten over “Oude stempel”

  1. Erg herkenbaar. Vooral op wegen of fietspaden zonder trottoir. Zelf geloof ik ook in ‘face traffic’ (voor lopers tot 12km/h). Kan je tenminste zien wie je aangereden heeft. Oudere Nederlanders en Duitsers (hebben we hier veel vanwege de duinen) lopen links. Jongere (onder 50) Nederlanders rechts. Mag volgens de huidige wet allebei. Ik heb echter nog 1 regel en dat is dat voetgangers op een smal fietspad zoveel mogelijk aan 1 kant moeten lopen, zodat fietsers er niet tussendoor hoeven te slingeren. Kies daar dus vaak voor de kant waar anderen lopen en wijk idd uit bij een tegenloper (m/v/x). Soms bedenkt de tegenloper op hetzelfde moment naar de andere kant over te steken. Geeft idd leuke reacties.

    Geliked door 1 persoon

  2. Een vrouw, die zich buiten haar huis waagt, ja die moet je als hoffelijke ridder natuurlijk bijstaan 🙂 Je hebt niet je jas over een toevallige plas gedrapeerd zodat ze met droge voetjes erover kon lopen?

    Geliked door 1 persoon

Zegt u het maar

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *