Ik heb liever niet dat mijn kinderen het woord “scheet” gebruiken. Ik ben wat ouderwets, maar kleine onschuldige kinderen moeten het woord “wind” gebruiken. Het is een kansloze missie, vooral omdat ik zelf altijd in de lach schiet als het over scheten gaat, maar ik blijf het proberen. Ik vond ook dat ze drukken moesten zeggen, maar daar ben ik inmiddels vanaf. Zelfs de huisarts zegt poepen, dus dan moet het geoorloofd zijn. Maar goed, vooral Tammar haalt de begrippen scheetje (dat klinkt al stukken beter) en windje nog wel eens door elkaar. “oho, je mag geen windje zeggen,” zegt ze dan.
Het is overigens verbazingwekkend wat ze allemaal kan laten. Zo laat ze regelmatig een hik en laatst zei ze zelfs dat ze een schaap liet. Dat was een scheet en een gaap tegelijk. Dat zijn toch van die contaminasmen die je maar zo moet laten. Wat ik ook een mooie vind, is dat ik van haar een beetje moet “doorschieten” als ik niet snel genoeg ga. De leeftijd waarop je dingen moet gaan verbeteren heeft ze nog niet bereikt. Ook is dat afhankelijk van wat ze zeggen. Zo heeft Hans het nog steeds over een Golfwagen als hij een VW bedoelt. En de Formule 1 is de familie 1. En soms is het afhankelijk van hoe je ze het geleerd hebt. Zo is hij nog altijd verbaasd als wij ingehaald worden door een Audi. Want die zijn heel langzaam, zo is mijn leer. Ach ja, je kunt ze alles wijsmaken. Maar toch, ook weer niet alles. Want regelmatig krijg ik te horen dat ik dom ben. Zelf dacht ik vroeger dat mijn vader geen bekeuringen kon krijgen omdat hij bij de marechaussee was geweest. “Je mag hier niet parkeren,” zei mijn moeder dan. “Ik wel,” was dan steevast zijn antwoord.
Ach ja, zo word je groot met een heel verkeerd beeld van de werkelijkheid. Aan de andere kant, de werkelijkheid verandert ook elk uur. Dus ik vind dat als een kind een schaap laat, dat je best zo kunt laten.
Ja, zo vond ik alle auto’s die de 140 niet haalde te langzaam omdat onze Ford Cortina 1500 net 140 haalde. En had ik iets tegen Opels omdat ik dat mijn vader ook eens had horen zeggen.
LikeLike
En ‘doorschieten’ is ook een uitstekende vondst. Mankeert niets aan.
LikeLike
…en als ze ouder zijn roepen ze ; “Mag ie er eindelijk uit, schreeuwt ie nog!… pardon”.
LikeLike
Tuurlijk. En over 15 jaar staat schaap in het woordenboek en staat erachter: combi tussen gaap en scheet. Zo gaan die dingen.
LikeLike
Wacht maar jongUH! Hier ging van de week al 2 x het K-woord over de tafel… Ik moet nog een passende straf bedenken.
LikeLike
@Gabry; Mond wassen met zeep 🙂
LikeLike
Ik kijk nog steeds streng als er `per ongeluk` ongeoorloofde woorden worden gebruikt in ons huis, maar hoe ouder ze worden hoe kleiner de indruk die het maakt. *zucht*
LikeLike