Sinds een paar weken heb ik wat vage klachten in mijn buik waar mevrouw Nei mij misschien vanaf gaat helpen. Maar voor de zekerheid zat ik vanochtend bij de huisarts. Ik hou namelijk helemaal niet van vage klachten en zeker niet in deze tijd waar mensen bij bosjes geveld worden door een hele nare ziekte. Nu ben ik niet heel ernstig bezorgd, maar zeker nu ik vader ben wilde ik het toch even aan de dokter voorleggen. Het moet me toch niet gebeuren dat je pas naar een dokter gaat als het al veel te laat is, terwijl al je veel eerder klachten voelde, een beetje die gedachte.
Onze huisarts is heel leuk. Hij is ietsjes ouder dan ik en loopt 's zomers en 's winters in korte broek zijn beroep uit te oefenen. Toen ik hem vertelde van mijn vage klachten vertelde hij van het klassieke veertigers-probleem. "Als je veertig bent krijg je vage klachten. We doen nog wel mee, maar we zijn geen jonge Goden meer," grapte hij. "We zakken hier en daar wat uit en we zijn niet meer zo soepel." Hij vroeg mij om mijn bovenlijf te ontbloten en bekeek mijn buik. "Zo, jij hebt de schade nog aardig beperkt weten te houden," zei hij, doelend op mijn uitzakgehalte. En toen hij met zijn handen in mijn buik zat te poeren zei hij: "Nou, jij hebt nog aardige buikspieren hoor."
Kijk, dat is het oordeel van een arts. Daar hecht ik waarde aan. Binnen in mij woont Jean-Claude van Damme. De dokter kietelde mij even. Zo kan dat ook, beste lezers. Er hoeven heus niet altijd grappen gemaakt te worden over mijn langzaam slijtende lichaam. Ook een stabiele veertiger kan zich onzeker gaan voelen.
Wat heb je toch met die Sjaan-Kloot?
(En wie is dat eigenlijk?)
LikeLike
Jean Claude van Damme, I look good. The muscles from Brussels. Held van elke veertiger. Schopte met zijn blote scheenbeen een palmboom uit de grond.
LikeLike
Hebben jullie een palmboom?
LikeLike
Ik blij dat ik vijftiger ben, hoef ik dat tenminste geen held te vinden.
LikeLike
Oh een soort Arnold Schwarzenegger!
LikeLike
Ik heb anders helemaal geen vage klachten met 47 jaar. Althans niet fysiek. En de andere klachten die ik heb zijn niet vaag.
LikeLike
Nou, hopelijk heb je dan alleen de droom van het omhulsel van die J-C. Want vanbinnen zit er weinig in.
Liever een rijke geest dan een plastic-fantastic-Ken(van Barbie)-lichaampje hoor.
LikeLike
Is die Jean Claude trouwens nog steeds (plastic) fantastic dan?
Of is hij ook inmiddels een ietwat uitgezakte veertiger (vijftiger??), ik bedoel.. het gespierde lijf van Arnold Schwarzenegger is immers ook nogal hasta la vista(, baby).
LikeLike
Het is JanKloot Gadverdam.
Misschien zegt je deze naam wel wat? 😛
Vage man die in vage films speelt…belg…dus zegt al genoeg 😉
LikeLike