Ik liep met Hans in het dorp. (Op het dorp zeggen ze hier)
Een BMW 745iL (L van log) zocht een parkeerplaatsje op het marktplein.
"BMW!" roept Hans enthousiast.
"Ja," zeg ik. "Vind je de BMW mooi?"
"Ja." zegt Hans.
"Heeft papa ook een BMW?" vraagt Hans.
Hij geeft zichzelf antwoord en zegt: "Neeee, Alfa Romeo!"
"Hans wat vind je mooier, de BMW of de Alfa Romeo?" Ik had me serieus voorgenomen me niet met de uitslag te bemoeien.
"Al..Al…Allebei!"
Shit!
Vind-ik-leuk Aan het laden...
Gerelateerd
Auteur: Mack
Ik ben Mack, uit 1969, dat klinkt vertrouwder dan het noemen van mijn leeftijd. Begonnen in 2004 met web streepje log dat te succesvol werd en dus overgenomen door snelle jongens die alles kapot maakten. Ik heb in tegenstelling tot velen mijn archieven kunnen redden, maar bijbehorende foto's zijn veelal verdwenen in de diepste krochten van internet en dus weg. Ik woon in Vaassen, aan de oostelijke rand van de Veluwe en schrijf daarover alsof het onontdekte wildernis is. In werkelijkheid is het één grote ergernis van verbodentoegangbordjes en zwervende toeristen. Verder schrijf ik over alles, soms serieus maar meestal niet. Sorry.
Toon alle berichten van Mack
Ze mogen allebei niet in de schaduw van een Peugeot staan
LikeLike
En niet te vergeten mijn ferari rode Suzuki Swift…
LikeLike
Ik hou niet van auto’s.
LikeLike
Hans is slim; weet wat z’n vader wil horen, weet wat hij zelf vindt en kiest de middenweg. Z’n vader trapt er ook nog in. Goed van hem hè?
LikeLike
HAHAHAHAHA.
Doettie dat ook weleens bij een Audi?
LikeLike
Zo van Audi of Alfa: ” A A A Allebei?”
LikeLike
Smaken verschillen nu eenmaal he, misschien houdt hij ook niet van E…lton, later… 😉
LikeLike
@Mell: Toch knap hoe je me weer bijna uit m’n tent lokt. Zag ik bij jullie zo’n Scenicgeval in de carport staan?
@Yukiko: Mag ik de jouwe dan?
LikeLike
Auto’s zijn makkelijke dingen, maar ze leiden ook tot luihheid.
LikeLike
Ik zou hem gelijk op de Glen Mills school doen.
LikeLike
Waarom weten kleine jongetjes die amper kunnen praten alle automerken uit hun hoofd???
Een klein jongetje, die nu een jaar of 34 is, maar toen 4, en regelmatig bij mij (ons) op de achterbank zat, noemde feilloos (ik neem dat maar aan) alle voorbijkomende automerken op. Een ander klein jongetje die nu 15 is, maar toen ook iets van vier, probeerde mij ook alle merken te leren. En niet: “Dat is een Volvo, of een Alpha Romeo”, nee ook de subtitels werden genoemd! Hij doet het overigens nog!
Terwijl ik wel eens denk, als er nu iets gebeurt en de politie vraagt aan mij wat de kleur van de auto is die langere tijd voor mij reed, zelf dát zou ik niet weten! Ik heb niets met auto’s, nou-ja ze moeten rijden, en lekker zitten en een beetje kunnen optrekken en wat luxe hebben, maar verder …..?
LikeLike
Ik proef hier een taalwonder.
Herman Brusselmans eat your heart out.
LikeLike
Als je een Espace bedoelt…ja. Anders heb je toch weer de verkeerde carport.
LikeLike
Dan denk ik dat ik de verkeerde had. Een blauwe dacht ik. Ik vergis me niet zo snel in dat soort dingen. (is al een poosje geleden dat ik dat gezien had.)
LikeLike
@Margo: Ha, ha… herkenbaar. Ik omschrijf een auto altijd aan de hand van auto’s die bekenden hebben. “Nou, hij was rood en ongeveer zo’n één als die van Piet, zonder kofferbak maar wel met zo’n ding op het dak…”
Ik herken wel auto’s die we zelf gehad hebben. Maar dan weer niet van een ander bouwjaar… En auto’s die ik zelf mooi vind. Valt dan toch weer mee hè?
LikeLike
Weet je nou nog niet waar ik woon dan?
LikeLike
Onze auto is metalic blauw /paars. Op mijn weblog zie je hem volgens mij in de carport staan bij die hoogwerker…
LikeLike
Sorry, toch niet bij die hoogwerker. Ik heb het even gechecked.
LikeLike
@Mell: Dus jij herkent een Renault 4, een Citroen GSA en een Volvo 240?
LikeLike
Wel bij 30 juni (inbrekers), zie je een stukje dak. Maar jij als autokenner weet dan natuurlijk precies hoe de rest er uit ziet.
Zo, nou kan die wel weer met al dit gereageer. Laatste reacties: Mell, Mell, Mell, Mell.
Nu weten we het wel. (leuk gedichtje op de koop toe) Nu ga’k slapen.
LikeLike
En een Eend, Fiat, Beatle, Chrysler, Goed he?
LikeLike
Vies woord, bmw.
LikeLike
Hee ik zie ineens die toevoegingen bij de namen.
Wat leuk gedaan! (ok ok, complimentje, eentje dan)
LikeLike
Rauwdouwer? Weg tenamoment..
LikeLike
Mijn kind zijn eerste woordjes bestonden uitsluitend uit automerken. Dat heb je met jongetjes. Zijn lievelingsliedje was dan ook heel lang “Peugeot maauw”.
Alfa romeo heeft ie nooit z`n strot uitgekregen, overigens. BMW mocht ie niet zeggen van mijn man.
Het is me wat, mannen en auto`s.
LikeLike
Vroeger zei ik altijd tegen mijn vader dat ik zijn auto de allermooiste vond. Kreeg ik onderweg naar huis altijd een ijsje van ‘m. Terwijl ik nooit van auto’s heb gehouden. Ik heb daarom nog steeds geen auto.
LikeLike
@Eva: Is natuurlijk ook lastig voor een Fries kind, zo’n prachtige Italiaanse klank. Jippel kon hij zeker wel?
LikeLike
@Ell: Dat zou een reactie van Pauline kunnen zijn.
LikeLike
Over een paar jaar zal hij hetzelfde zeggen. Maar dan het uitleggen dat hij de Alfa Romeo echt mooi vindt en de BMW de stoerste bak en dat hij daarom niet kan kiezen. Kiest hij voor de Italiaanse ‘kunst’ of voor het brute Duitse ‘geweld’. Ik zou het niet weten;-)
LikeLike
@Jeroen2097: Hij heeft al een Duitse naam, dus dan kiest hij voor de Alfa Romeo.
LikeLike