"Nou jongen," zei mijn vader dan, "als jij later een meisje treft dat op dansles wil ga je echt wel mee hoor."
"Dus echt niet, ik ga echt niet voor gek staan."
"Maar als je op een bruiloft bent, en je wordt gevraagd mag je nooit weigeren."
"Van wie niet? Dat maak ik zelf wel uit. Dansen is stom."
"Nou, we zullen wel zien tegen die tijd."
Ha! Een soortgelijk gesprek heeft 30 jaar geleden plaatsgevonden. Toen was ik al van het type "een jochie een jochie, een woord een woord."
Slechts één keer in mijn rampzalige adolescententijd ben ik ten (stijl)dans gevraagd, en in de drukte stond ik niet eens echt voor gek, bovendien is kennis van de polonaise op de meeste bruiloften genoeg. Om bovenstaande reden zijn wij op de gratis ochtend getrouwd. (Ook omdat ik een bruidegom met gefohnd kapsel er altijd belachelijk uit vind zien.) Mevrouw Mack heeft bij mijn weten ook niks met dansen, die kan alleen Pat Benatar's schouderdans en headbangen. En een beetje striptease, maar dat mag geen naam hebben.
Geen naam hebben? Laat zien!
(Fietst Hans al?)
LikeLike
Ik heb wel drie keer les gehad voor ‘brons’, en heb hem evenzovele keren niet afgemaakt. Nergens goed voor, dat stijldansen.
LikeLike
Je vergeet de vogeltjesdans.
LikeLike
En de stoelendans, ook heel belangrijk.
LikeLike
De klompendans is anders best gemakkelijk. Elke boer kan het.
* een beetje striptease is net zoiets als een beetje zwanger? *
LikeLike
Ik vond dansles geweldig! Ik was een jaar of veertien, vijftien en ging er heen met vriendinnen van school. Een van deze vriendinnen had een oudere broer, die met zijn vrienden ook bij ons op dansles zat. Dat gaf de dansavonden wel een extra dimensie. Dansen met Oudere Jongens, en op één van hen was ik ook nog eens heftig verliefd!
Ik heb niet alleen brons gehaald, maar ook zilver en goud. Daarna verlegden mijn interesses zich (en heftig verliefd was ik ook niet meer).
LikeLike
Groot gelijk, boekhouders dansen niet. Die zijn de hele dag al aan het tellen, dus tellen van passen valt niet onder ontspanning.
LikeLike
Oh dus dat hebbem ze jou ook verteld; je mag niet weigeren. ik dacht altijd dat ze dat zeiden om mij te pesten.
LikeLike
Ik haat stijldansen, maar ik heb nog nooit een dans geweigerd. Niet omdat ik nooit gevraagd ben, integendeel. Als een meisje mij vroeg: “Wil je met me dansen?” dan antwoordde ik altijd: “Als we daarna ook gaan n#@ken!”. 1 keer liep het uit de klauwen toen, op een bruiloft van een nichtje, ik gevraagd werd door mijn 50-jarige tante. Heeft me nog lang soebatten gekost om haar te overtuigen dat ik: “Ik moet helpen in de keuken” zei.
LikeLike
@futre: Stom eigenlijk, dat zij dat wel mogen weigeren.
LikeLike
@ mijn vijftigjarige buurvrouw danst alle houterige snotneuzen van de vloer…
LikeLike
Die gratis-trouw-ochtend kwam toch door tante Huppeldepup?? Ik betrap u toch niet op een leugen meneer mack?
LikeLike
Nee Pien, dit was de reden. Dat van tante Vera was een (briljante) grap van mevrouw Mack.
Maar wel superscherp opgemerkt. Kan ik je overhalen tot een ministerspost in mijn kabinet?
LikeLike
Wat is met mis met paaldansen?
LikeLike
Geen naam hebben? Wacht maar tot mevrouw Mack dit leest
LikeLike
Dat mag geen naam hebben???? Kun jij het beter dan???
LikeLike
Ik heb ineens een frigide-aanval…
LikeLike
De hamvraag is of Mack wel eens stripteases ten beste geeft ..
LikeLike
@CiNNeR: Mogen we dat *hamvraag* letterlijk nemen? 😉
LikeLike
Prima meneer Mack, welke post haddu in gedachten? Het ministerie van heen-en-weer? Of is er ook een serieuze post te verkrijgen?
LikeLike
Ik weet het, spuit elf geeft ook modder. Wat dacht je van de horlepiep dansen. Zo noemen ze mijn gang naar het toilet tijdens bruiloften en partijen. Da’s meestal na mijn Soundmix versie van de Love Boat. Vraag http://www.futre.web-log.nl naar de details.
LikeLike
Geen naaam…… bluf dat je het laat zien …….
LikeLike