Ik liep laatst met de hond door het buitengebied en raakte in gedachten verzonken. Ik dacht aan de puinhoop die de mensheid van de wereld gemaakt heeft en hoe vreemd dat eigenlijk is. De mens is de enige soort die zich ontwikkelde, alle andere soorten doen nog precies wat ze altijd al deden. De mens deed uitvindingen ten koste van andere soorten en richtte de aarde in naar zijn eigen gerief.
Waarom ontwikkelde andere soorten zich niet, al was het maar een klein beetje? Het zou voor leeuwen bijvoorbeeld toch handig zijn als ze iets tegen vliegen hadden ontwikkeld. Ze schijnen wel precies te snappen welke welpen bij welke vader horen, ze schijnen zelfs te begrijpen dat hun paringen tot welpen leiden, maar nee, de leeuw ligt nog steeds rustig op de steppe met z’n kop onder de vliegen.
Had de mens als de leeuw gedaan, zich niet ontwikkeld, dan had de wereld er een stuk mooier uitgezien. We zouden met hooguit tien miljoen op de wereld zijn en de winters moesten overleefd worden, maar in de zomers zouden we leven zonder gezeik.
Is het eigenlijk wel zo dat er ooit een mensensoort was die op het nu niveau van de dieren stond? Dus die nog geen berenvel, hertenhuid of speer had? Hoe overleefde die kou, honger en roofdieren? Er moet er ooit eentje gedacht hebben dat het toch wel koud was, laat ik eens een speer en een mes uitvinden om mezelf een mooie bontjas cadeau te doen. En kennelijk heeft die die periode overleefd.
Nee, ik blijf het maar niks vinden, die mensheid. Van mij mogen we snel weer uitsterven, want dit rekken wat wij doen is toch ook uitzichtloos? Welke ellende die ons leven nog zinlozer maakt gaan we nog meer uitvinden? Neem nu internet. Een razendknappe uitvinding maar ondertussen zit je wel je leven weg te scrollen. En dat leven wordt gemiddeld steeds langer en er komen er steeds meer van ons bij.
Nou ja, ik hou ervan om de week lekker positief te beginnen. Gewoon niet over nadenken, ik ben er nu eenmaal dus maak er wat van. Maar toch kan ik me niet aan de indruk onttrekken dat die roofvogel in de boom het wel prima vindt, lekker zweven boven de weilanden en dat die niet zo nodig anders hoeft. Ik zou ook wel zo’n vogel willen zijn. Dat er geen goeroes bestonden die je een slecht gevoel geven omdat je iets doet omdat je het altijd al zo hebt gedaan. Wat in hun ogen dom is, maar heb ik zojuist niet aangetoond dat dat juist veel beter is?
Waarom reageert er niemand? Dit is toch een boeiend onderwerp om over te filosoferen? Als Mack een stukje schrijft over iets onbenulligs als voetbal wil wel iedereen z’n plasje er overheen doen!
Ik zit ook vaak te denken over de evolutie. Hoe kan het dan we van kleine ééncellige leventjes uit de zee kwamen en uitgroeiden tot een mens zoals we zijn? Met een hele fabriek in ons lichaam, een spijsverteringsstelsel, ademhaling, alles is aanwezig, de meest geavanceerde machinerie! Onbegrijpelijk. En waarom zijn apen niet doorgegaan in hun ontwikkeling zodat ze kunnen praten? Of komt dat nog?
LikeGeliked door 1 persoon
Ik weet één ding zeker, en dat is dat toen ik uit de zee kwam, ik geen eencellige was.
LikeGeliked door 1 persoon
Heb je daar bewijs van? Foto’s?
LikeGeliked door 1 persoon
Die zijn hier al eens geplaatst, in mijn betere tijd, maar die hebben weinig indruk gemaakt. En foto’s van nu kun je nauwelijks nog bewijs noemen.
LikeLike
Ik kan er niks in vinden waarmee ik het niet eens ben, stilzwijgen is instemmen.
LikeLike