Dat Donald Trump herkozen zou worden, dat stond voor veel mensen zo vast als een huis. Ik heb altijd vertrouwen gehad dat dat niet zou gebeuren, simpelweg omdat ik dacht dat zelfs Amerikanen niet zo stom zouden zijn om het nogmaals te laten gebeuren. Ik neem maar vast een voorschot op de overwinning van Biden. Gisteren was dat al duidelijk. In de beslissende staten liep Biden zijn achterstand in, en er werden alleen nog maar de stemmen per post geteld, en daarvan zijn de verhoudingen eenmaal 80% Biden, 20% Trump.
Ik realiseerde me daarbij wat er vier jaar geleden gebeurde. Veel Amerikanen dachten dat het zo’n vaart niet zou lopen, Hillary zou op haar sloffen winnen, dus namen veel democraten niet de moeite om te gaan stemmen. Ze kwamen bedrogen uit. Deze keer hebben ze wel gestemd, niet op Biden, maar tegen Trump. De kans dat Biden de acht jaar gaat volmaken lijkt me niet zo groot, en wellicht neemt mevrouw Harris het over.
Wat ik ook altijd voorspelde, maar hier ben ik niet meer zo zeker van mijn zaak, is dat Trump na vier jaar weggestemd zou worden en alles zou terugkeren naar normaal. Wat normaal is, durf ik echter niet te definiëren. Ook onder een democratische kandidaat blijven Amerikanen gek, als ik ze allemaal even over één kam scheer. Het hele kapitalistische systeem van ze, de wapenlobby, en hun enorme ego hebben het land ziek gemaakt. Maar ik bedoelde dat we Trump snel zouden vergeten en we niet meer elke avond na het journaal gefrustreerd op Twitter hoefden te melden hoe gek Trump nu eigenlijk wel niet was. Want dat lijkt me duidelijk.
Ik ben nooit in Amerika geweest, en ik hoop dat zo te houden, dus ik kan mijzelf onmogelijk een Amerika kenner noemen. Maar ik spreek wel veel Amerikanen via mijn werk en ongeveer vier van de vijf zijn in mijn ogen verloren in hun systemen. Kortetermijnwinsten, dat is het enige dat telt, en daarbij worden leugens niet geschuwd. Zelfs leugens over hoe waardevol ze de werknemers vinden krijg je keihard in je gezicht gemaild. Ze kennen de menselijke waarden dus wel, ze handelen er alleen niet naar. “you know why I get up in the morning? To make money! Never be satisfied! Always want more!” Dat is wat ze roepen tegen ons, Europeanen, die wel andere dingen aan hun hoofd hebben.
Amerika stevent af op een fikse ruzie tussen de bevolking. Of het ook tot een burgeroorlog komt, het lijkt mij niet. Ik hoop dat de rust terugkeert. Hun DNA verandert echter nooit.
Het is maar goed dat de Nederlandse straaljagers afgelopen week nog geoefend hebben met Franse en Duitse grondtroepen. Ze zullen de Europese legers nog nodig hebben, daar in het anarchistische Amerika.
LikeLike
Die mentaliteit dat geld alles is, heeft mij in de VS altijd gestoord. Je moet je dromen waar maken en je droom is to make lots of money. Je hebt het gemaakt als je veel poen hebt. Of je nog tijd overhoudt om er iets mee te doen, doet niet ter zake. Die mentaliteit is ook hier ‘normaal’ geworden. Zelfs criminelen worden op een voetstuk geplaatst als het ze gelukt is een ander een hoop geld af te nemen en zo de grote jongen te worden. Geld en macht is waar het om draait. En dat laat Trump zich niet zomaar even afnemen. Trump en zijn corrupte criminele familie, en vriendjes. Hij zal alles uit de kast halen om aan de macht te blijven. Ik ben benieuwd hoe dat afloopt. Maar ik zal blij zijn als die idioot niet meer het nieuws domineert.
LikeGeliked door 1 persoon
Ik denk dat Trump, evenals een aantal langzittende Afrikaanse presidenten, weet dat hem een heleboel rechtszaken staan te wachten zodra hij verliest.
LikeLike
Van de ene kant is het Amerikaanse systeem door de Amerikanen bedacht, maar andersom houdt dat systeem ook die mentaliteit in stand.
LikeLike