Er zijn vele soorten muziek, maar hoeveel precies, dat weet niemand. Je hebt hardrock, bluesrock, rock’n roll, symfonische rock, grungerock, glamrock, punkrock, little rock, en diedrock. Die laatste verzin ik zelf en betekent “dertien in een dozijnrock.” Diedrock wordt veel gespeeld door onbekende bandjes die trachten door te breken en klinkt neutraal. Of door bands die hun cd vol moeten krijgen. Het is niet vals, maar ook niet mooi. Ik hou er niet van. Verder is er R&B maar daar schijnt alles onder te vallen wat je niet kwijt kunt. Vroeger was R&B nog herkenbaar, nu niet meer. Dan zijn er ook nog vijftig metaalsoorten waarvan ik me afvraag of er iemand is die twee metalnummers die hij voor het eerst hoort in de juiste categorie weet te plaatsen. Misschien wel, maar mij lukt het niet. Het is al net als met de categorieën van logjes, ook lastig te plaatsen. Soms valt een logje in verschillende categorieën, maar ik vind dat er één hoofdcategorie moet zijn. Met muziek onderscheid ik maar twee soorten: mooie muziek en lelijke muziek. Mooie muziek klinkt goed in het gehoor, en lelijke muziek wil je zo snel mogelijk uitzetten.
Een mooie stem is een voordeel, maar ook als je amper een stem hebt, kun je mooie liedjes ten gehore brengen. Dan zul je het op gevoel moeten doen. Sommige mensen hebben een hele mooie stem én kunnen hun gevoel erin leggen. Als dat gebeurt heb je mooie muziek van de buitencategorie. En als je mooie muziek in de buitencategorie hebt gevonden, dan vraag ik me af of er ook nog mensen zijn die het onder lelijke muziek zouden scharen. http://www.youtube.com/watch?v=tZoaHg7-VJY
Met die keuze ben ik het geheel eens, waar het mooie stem + mooi zingen betreft.
LikeLike
Swaffelen met woorden noemen we dit.
Niet bij mij makker.
LikeLike
Heel mooi. Ik denk niet dat er iemand is die dit niet mooi vindt.
LikeLike
@Ria: ik ook niet, maar je weet het nooit. Misschien dat Blondie het niks vindt.
LikeLike
Ja, tof! Had laatst ook al een liedje van haar waar ik helemaal weg van was. Maar dat was met die zachte belgische swung van d’r die ik heerlijk vind.
LikeLike
Als Rene Froger al goedkeurend kijkt en luistert, wie ben ik dan nog om anders te vinden?
LikeLike
Om Almighty Hans te citeren; “KUTMUZIEK”
LikeLike
@HVB: Jij zal er ook een keer een eigen mening op na houden, zeg.
LikeLike
Ik zou deze in de categorie “muziek die ik wel okay vind” plaatsen. Niet lelijk, maar het doet me ook niks.
LikeLike
Ik vind het dus ook echt mooi. Heb jij op tv die dwdd recordings in de Melkweg gezien? Doen ze hun kunstje nog een keer, maar dan wat langer. Die kun je ook op You Tube vinden:
Twee van mijn lievelingsliedjes:
LikeLike
Mooier dan Blondie’s versie. Véél mooier.
LikeLike
Kippenvel.
LikeLike
Mooi optreden!! Heavy metal herken je trouwens aan het gewicht van de platen
LikeLike