Gemiddeld intelligent.

Kris Verburgh is de Belgische Stephen Hawking en schreef op zijn zeventiende al een boek over alles wat je weten moet over het heelal onder de titel "Schitterend". Hij schrijft in zijn voorwoord dat vrienden van hem, ongetwijfeld slimme jongens want je vrienden moeten je wel begrijpen, een boek over het heelal dat in een miljoenenoplage was uitgegeven (red: Het heelal van Stephen Hawking) na een jaar nog niet uitgelezen hadden omdat het te moeilijk voor ze was. En dat hij daarom besloot een boek over het heelal in begrijpelijke taal te schrijven, exact dezelfde bedoeling die Hawking ook al had.

Nu wil ik niet opscheppen, maar ik heb het boek "Het heelal" al vijf keer uitgelezen. Mackie. Waar plaatst mij dat eigenlijk als theoretisch natuurkundige? Best wel in een helder sterrenlicht, denk ik zelf.
Kris verbetert Hawking hier en daar want Hawking gaat met zijn zwarte-gaten theorie gruwelijk in de fout, maar ook Kris heeft het nog niet helemaal goed, al merk ik wel dat hij in de buurt komt van hoe het werkelijk gesteld is met de zwarte gaten. Dat is dus de pest als je IQ boven de 300 uitkomt, geniaal maar de de meest simpele verbanden zie je over het hoofd. Nee, soms is het beter een gemiddeld IQ te hebben om dingen te begrijpen. In mijn geval het gemiddelde van Einstein en Newton.

Onbekend's avatar

Auteur: Mack

Ik ben Mack, uit 1969, dat klinkt vertrouwder dan het noemen van mijn leeftijd. Begonnen in 2004 met web streepje log dat te succesvol werd en dus overgenomen door snelle jongens die alles kapot maakten. Ik heb in tegenstelling tot velen mijn archieven kunnen redden, maar bijbehorende foto's zijn veelal verdwenen in de diepste krochten van internet en dus weg. Ik woon in Vaassen, aan de oostelijke rand van de Veluwe en schrijf daarover alsof het onontdekte wildernis is. In werkelijkheid is het één grote ergernis van verbodentoegangbordjes en zwervende toeristen. Verder schrijf ik over alles, soms serieus maar meestal niet. Sorry.

12 gedachten over “Gemiddeld intelligent.”

  1. Ik had vroeger een vriendin……………… ach nee, geen flauwe grappen over zwarte gaten enzo.
    Ik heb trouwens het boek over het halfal al 10x uitgelezen, ben ik dan net zo intelligent als jij ?

    Like

  2. Leuke taalgrap Mack, taalkundig ben je in elk geval een genie, voor de rest ken ik je nog niet goed genoeg om te beoordelen of je werkelijk zo superintelligent bent. Wel denk ik dat je pas echt meetelt in de wereld van de wetenschappers als je zo’n boek al snapt zodra je het 1 keer hebt uitgelezen.

    Like

  3. Ach Mack, breek me de bek niet los. Ik legde eens aan Roger Penrose in simpele woorden een theorie van mij uit. Hij snapte er duidelijk niks van. Daarom zei hij dat ’t complete nonsens was. Maar dat was het natuurlijk niet.

    Like

  4. @Frankie: Ik heb altijd al mijn twijfels gehad bij het wiskundig inzicht van Penrose. Hij kalkte in no time een bord vol maar als je dat een kleuter liet doen kwam je tot dezelfde uitkomst.

    Like

  5. Ja, en Einstein werkte ook maar als eenvoudig werknemer op een octrooibureau toen hij de relativiteitstheorieën publiceerde, dus waarom zou de volgende doorbraak op natuurwetenschappelijk terrein niet van een boekhoudcommando komen?

    Like

  6. Dat je hetzelfde boek vijf keer leest vind ik niet echt pleiten voor je intelligentie/vermogen tot begrijpend lezen/geheugen.

    Like

Zegt u het maar

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *