Zinedine Zidane is de beste voetballer die Frankrijk ooit voortbracht. Vergelijkbaar met Johan Cruijff, Franz Beckenbauer en George Best, bijna zo goed als Maradona en Pele.
Gisteren ging "Zinderende Zidane" even door het lint en deelde een kopstoot uit aan een onschuldige Italiaan, Materazzia.
En natuurlijk vindt iedereen dat schandalig, zoiets hoort niet op het voetbalveld thuis en degene die zoiets doet moet voor het leven geschorst worden. Want als je je niet kunt beheersen op het veld, dan donder je maar op. Rode kaart dus.
En dat is fout. Helemaal fout. Een vrijbrief aan de provocateurs. Aan de stiekeme lafbekken. Iemand met stiekeme, vuile woorden tot in het diepst van zijn ziel durven treffen enkel en alleen omdat je je beschermd waant door medespelers, scheidsrechter en publiek, die niet kunnen horen wat je zelf voor NSB-streek uithaalde, moet 50 wedstrijden schorsing krijgen. Of hij moet het lef hebben om de belediging door de stadionspeaker te uiten. En daarom was Zidane's kopstoot goed. Materazzi kwam er nog goed vanaf doordat-ie 'm op z'n borst kreeg. Een paar gekneusde ribben was prima geweest. Als straf voor een laaghartige overtreding die anders nooit bestraft zou worden.
Mack, jij schijnt meer te weten… wat is er nu eigenlijk precies gezegd? En by the way: Zidane zou inderdaad niet zoiets doen zonder een fikse provocatie, meen ik.
LikeLike
Ik weet niks over wat er gezegd of gedaan is. Maar ik denk even terug aan Kluivert die uitgemaakt werd voor moordenaar door een sportieve belgische voetballer. Kluivert gaf hem een draai om z’n oren en kon met rood vertrekken.
Ik kon Kluivert destijds goed begrijpen.
LikeLike
Als iemand die geen voetbal gekeken heeft, heb ik nu net wel even Teletekst beter doorgelezen. Zidane schijnt dit al vaker gedaan te hebben. Dus last van een tekort lontje. Ik neem aan dat ze dat bij Italië ook wisten en die zullen het dan ook wel met succes uitgelokt hebben.
LikeLike
Misschien wordt het tijd dat jij je op je werk ook eens wat krachtiger gaat gedragen?
LikeLike
In 2000 jaar is er niets veranderd. De Galliers hebben het weer afgelegd tegen de Romeinen en dat kon ook niet anders met een aanvoerder die in zijn strategische wijsheid per saldo niet verder kwam dan een kopstoot, bij uitstek het wapen van de barbaren.
LikeLike
Jaaaah, het is komkommertijd….
Goed gefotografeerd Mack! Heet je tegenwoordig Getty?
LikeLike
@Pauline: Je bedoelt kopstoten uitdelen enzo, of gewoon geen kleine-meisjes-stemmetje meer opzetten?
LikeLike
Wie het laatst lacht….HAHAHA !
LikeLike
@Mack: Om te beginnen: Beide!
LikeLike
Mijnes is beter.
http://www.flickr.com/photos/claar/sets/72157594193912639/
Vind ik.
LikeLike
Mack, je hebt helemaal gelijk! Zo’n achterbakse Italiaan had wel een paar kneuzingen verdiend, zodat hij er bij elke ademhaling aan werd herinnerd!!
LikeLike
Schelden doet geen pijn. Vooral niet wanneer je Zidane’s salaris hebt. Maar laten we Zizou maar de hand boven het hoofd houden. De man heeft zoveel gepresteerd. Hij heeft tenslotte een medicijn tegen kanker uitgevonden, hij heeft ervoor gezorgd dat de burgeroorlog in Congo is afgelopen en hij geeft de jeugd die tgen hem opkijkt het goede voorbeeld.
LikeLike
@Kidtwist: Echt? Dat wist ik helemaal niet? En ook niet dat jij je zo lovend uit kon laten over Noord-Afrikanen?
LikeLike
Ach soms moet ik toch iets van m’n linkse kant tonen. Als ik altijd negatief zou zijn dan had ik wel bij Kodak gewerkt.
LikeLike
Zo’n wedstrijd spelen ze met zoveel adrenaline, ik was (vanachter mijn computer ;)) verbaasd dat Materazzia niet ook een kaart kreeg en vond het droef voor een ster als Zidane dat hij op deze manier zijn carriere afsluit.
LikeLike
Mooi zeg. Gewoon zeggen dat je geen spijt hebt. Stoer.
LikeLike
Ik geloof direct dat Materazzi heel smerige dingen heeft gezegd en persoonlijk zou ik er graag voor kiezen om zijn lippen aan elkaar te lijmen met secondenlijm.
Maar dan nog; welke woorden ook, ze rechtvaardigen nooit geweld.
LikeLike
Peng: Lippen aan elkaar lijmen is meer geweld dan een kopstoot.
LikeLike
‘Ik ben in de eerste plaats een man’ legde Zidane uit. Waarmee de klok tweehonderd jaar teruggezet is. Ben benieuwd wat in zijn optiek een ‘in de eerste plaats’ vrouw behoort te doen. Koken en mooi zijn?
LikeLike
Precies! Mannen en vrouwen zijn exact gelijk. Daarom moeten ze ook Zidane’s elftal tegen een vrouwenploeg laten voetballen. Bij 30-0 deert het je namelijk niks wat de tegenstander zegt. Bovendien deelt een heer geen kopstoten uit aan een dame.
LikeLike
Sjonge, je moet wel een heel klein pikkie (lontje?)hebben als je eerst nog eens uit moet leggen dat je een man bent en daarom kopstotend door het leven gaat…
LikeLike
http://www.theregister.co.uk/2006/07/13/zidane_headbutt_outrage/
erg goed
LikeLike