St. Maarten houdt de gemoederen in huize Mack altijd weer bezig. De eerste 11 November dat ik op mezelf woonde deed ik nietsvermoedend de deur open en trof daar een stel zingende kindertjes bij de voordeur. Gelukkig ben ik een redelijk snelle denker, dus tijdens het liedje wat me ten gehore werd gebracht werd mij duidelijk dat deze kinderen snoep wilden, en tot hun en mijn geluk had ik in die tijd altijd een pot met Raiders Twixen staan.
Toen ze de buit binnen hadden, heb ik de deur dicht gedaan, lichten uit en ben achter de verwarming gaan liggen uit angst voor deze terreurvorm waarbij vergeleken Bin Laden Sinterklaas is. De jaren daarna was ik op 11 november niet thuis.
Maar ja, dan tref je een vrouw voor wiens lach je valt en besluit met haar samen te gaan wonen. En die komt uit een steengroeve waar ze geen St. Maarten kennen, dus de eerste 11 november in ons huidige huis had zij geen snoep in huis. Maar ze vond het geweldig. Dus heeft ze al die kinderen een schuldbekentenis gedaan en gezegd dat ze over een uurtje terug moesten komen.
Toen ik die dag nietsvermoedend uit m'n werk kwam kon ik gelijk weer vertrekken richting supermarkt om massaal snoep te kopen voor al die kleine Hamas-leden, die op hun beurt hun vordering 's avonds kwamen opeisen.
Vanaf die dag worden er hier elk jaar speciaal zakjes met snoep klaargemaakt door mijn vrouw zodat de inhalerige schrokoppen hier allemaal hun liedje komen afraffelen.
Vanavond was het rustig. Weinig kindertjes en veel zakjes snoep over. Vorig jaar was ik al wat milder en nu, nu we Hans hebben denk ik alleen maar aan een klein onzeker jongetje dat al dagen van tevoren zenuwachtig is om met St. Maarten bij vreemde mensen langs te gaan om snoepjes te krijgen. En dat hij staat te zingen en z'n oogjes glimmen als hij een snoepje in ontvangst mag nemen. En hoe teleurgesteld hij zal zijn als iemand niet open doet. *Slikt brok in keel weg*
Wee hij die de deur niet opendoet. Die krijgt met mij te maken.
"Ik zie je wel hoor, daar achter de verwarming!"
St.Maarten is mij geheel onbekend, ik heb het nooit gevierd, mijn kinderen ook niet en ik geloof de kleinkinderen nu ook weer niet, maar ik kan me haast niet voorstellen dat mensen daarvoor wegkruipen 😕
LikeLike
Ik woon vlak bij die steengroeve van mevrouw Mack en hier kennen ze het wel. Ik heb zelfs nog meegedaan gisteren.
LikeLike
Gisteren heb ik er 37 aan de deur gehad. Het was niet zo druk als andere jaren. Schitterende zelfgemaakte lampions met batterijlichtjes erin. Jammer, want vroegah stonden ze mekaar nog wel eens in brand te steken op onze oprit omdat er nogal geduwd werd wie het eerst bij de voordeur zou mogen bellen. Dat had wel iets spannends 🙂
De supermarkt had een aanbieding Brosreepjes, dus mijn dienblad met zakjes drop en ander gebitsverwoestend tuig was een welkome afwisseling. Er werd flink toegetast.
Ik blijf het een mooi verschijnsel vinden.
LikeLike
Vijf stuks. Totaal. We zitten hier met een berg snoep opgescheept, dat willen jullie niet weten.
Ennneeehhh…
…geen light deze keer.
LikeLike
Het was hier smerig rotweer, mijn gordijnen heb ik dicht gehouden en de bel stroomloos gemaakt.
Ik zit in een straatje waar de laatste jaren niet zoveel kinderen kwamen. Dus bleef ik met die troep zitten en moest ik het noodgedwongen zelf opeten. Dit jaar heb ik dus nix in huis gehaald. En ik heb bijna geen bedelzangertjes gehoord, zeker niet een aan m’n deur. Prima gelopen dus.
De laatste 10 jaar is het overigens wat beter qua terreur. In het verleden liepen vaak wat oudere kinderen mee, die gewapend waren met een grote zaklantaarn type bouwlamp. Geen prettige verhoormethode. Het is dus wat meer opgeschoven richting jonger. De tandartsen zullen daar blij mee zijn.
Ook de grovere liedjes (die ik dan juist wel leuk vond) hoor je vrijwel niet meer. Eigenlijk vind ik het wel een leuk ritueel, maar het staat een beetje haaks op mijn aversie tegen bedelen en deurleuren. De busbedelaars van het rode kruis of dergelijke bewijzen wat mij betreft hun organisatie geen dienst. Hier heb ik ook altijd last van draaiorgelbedelaars. Lastig allemaal. 8)
LikeLike
@ Xiwel, idd jammer dat die grovere liedjes niet meer ten gehore worden gebracht, anders had je gisteravond wel een veeg uit de pan gekregen, b.v Hier woont juffrouw paardekop, die vreet alles zelluf op…:)
Persoonlijk heb ik die kinderen 1000 keer liever aan de deur als die goed bedoelende mensen die door (op je gemoed werkende) stichtingen op pad gestuurt worden.
Mijn inmiddels ex buurman had met st maarten altijd een paar kisten met grote winterwortels klaarstaan, de kinderen vonden het nog lekker ook, ik zie zo’n stichtingsdirecteur nog niet zo snel blijmoedig aan een grote winterwortel knagen…
LikeLike
Wij hadden in Amsterdam (overigens raar als er ineens een kudde kleine Marokkanen ‘Sinte Maarten…’ voor je deur staat te zingen) de kindertjes een grote zak mandarijnen aangeboden. Maar die moesten ze niet. We konden kiezen uit snoep of geld.
LikeLike
ria: stroa is veel mooier!
LikeLike
Als kind heb ik het 1 x gelopen, in Groningen, magisch verschijnsel vond ik het. Jaren heb ik gedacht dat het alleen daar voorkwam 😉
Het lijkt nu wel een traditie die uitbreidt, klopt dat? Als ik dit jaar niet hoor dat kinderen elkaars snoep jatten, ben ik weer blij met de traditie.
LikeLike
Mijn eerste ervaring toen ik op mezelf woonde was dat er geen kind aan de deur kwam. Woonde in een flat. Dat was ze natuurlijk teveel trappen sjouwen.
Hebben hier gister wel stuk of 60 gehad, als het er niet meer waren.
LikeLike
En hier is het weer helemaal anders. Hier zal Sinte Maarten de kinderen worst wezen. Zij zingen op het Vastelaovendkonkoer, en niet voor het snoep, maar puur voor de eer. Kom daar nog eens om.
LikeLike
@de P.: Gelukkig! Dus ik heb niks gemist eigenlijk 🙂
LikeLike
Hier geen kinderen te zien. Totaal laveloze volwassenen in apenpakjes echter te over!
LikeLike
Sint Maarten was vast een van de ‘Driekoningen’, de laatste jaren kon het licht gewoon aanblijven, de koningen van tegenwoordig gaan liever naar Idols.
LikeLike
Balthasar, Kaspar en Melchior. Nee Pauline, Brabant is best een leuke provincie, maar niet alles draait er om. 😉
LikeLike
Raiders rulen!
LikeLike