Sinds mijn jeugd ken ik een melodie die ik op elk gewenst moment kan fluiten. Nou ja, niet letterlijk op elk gewenst moment natuurlijk, maar ik heb nooit dat ik er niet op kan komen, zoals je dat wel hebt als je de tunes van Dallas en daarna die van Dynasty probeert te neuriën. Maar ik weet niks van de melodie. Ja, volgens mij ken ik hem van vroeger thuis. Het klinkt als een vrolijk klassiek stuk, maar ik heb het nooit meer horen spelen sinds mijn jeugd. Omdat het al zo lang is geleden, en omdat ik het nooit meer ergens hoorde, twijfel ik soms of ik de melodie niet zelf heb verzonnen. En dat er misschien een compositie van wereldklasse verloren gaat omdat ik denk dat Beethoven of Mozart het al heeft gecomponeerd. Dat zou toch zonde zijn. Wat zeg ik, ik zou rijk kunnen worden met deze melodie. Hij gaat zo: ♪Tutututu-tutututuu tututuu tututuu, ♪Tutututu-tutututuu tututuu tututuu, en dan komt het refrein en de climax, ♪tututututututututuuu, tutututututututututuuuu.♪ Herkent iemand het? Zo niet, dan zal ik toch moeten concluderen dat ik het zelf heb gecomponeerd.
Hm, nee niet direct. Op de iPhone is een app, een programmaatje dat je kunt downloaden dus, en dat programmaatje kan muziek herkennen. Dus als je iets op de radio hoort en wilt weten wat het is, dan houd je je iPhone voor de radio en dan vertelt je iPhone welk muziekstuk het is. Onlangs kon ik maar niet op de titel van een lied van Shirley Bassey komen en ik dacht: ik fluit het m’n iPhone even voor. Maar helaas. Hij herkende het niet. Nog een keer geprobeerd, nu een andere toonhoogte, maar toen schoot ik halverwege in de lach.
Misschien zou je eens een klassiekemuziekwinkel binnen kunnen stappen en het daar even voorfluiten? Echte kenners horen het dan direct. Tenzij je vals fluit natuurlijk. Of halverwege in de lach schiet.
LikeLike
Klinkt als:
http://www.youtube.com/watch?v=Vqn2AP18aJA
LikeLike
Tsjaikovski, Notenkrakersuite. Tot je dienst.
LikeLike
Oh, leuk! Laten we met ons allen hier serieus op reageren.
Mack, ik begrijp jouw humor tenminste wel. Mooie serie hè, The A-team?
LikeLike
Als je nou in plaats van fluiten wat woorden bedenkt op dat melodietje kan je je aanmelden bij The Voice. Is Linda ook trots op je 🙂
LikeLike
Mellody: Heb jij informatie waaruit blijkt dat dat nu niet zo is?
LikeLike
Nee, herken het niet
LikeLike
Da’s overduidelijk Rocky. Duh. http://www.youtube.com/watch?v=DhlPAj38rHc
LikeLike
Klinkt als de politiewagen die hierachter zojuist met loeiende sirene over de doorgaande weg scheurde.
LikeLike
En? Ben je er al uit, Beethoven?
LikeLike
Hmm, waarom moet ik nu aan een Zuid-Afrikaans Anglicaanse geestelijke + nobelprijswinnaar denken..
LikeLike
Nee, maar dat gaat ooit in mijn leven echt nog wel gebeuren.
LikeLike
Ook aan de kleur paars zeker, Jolie?
LikeLike
@Mack ja hoe raad je het! 🙂 http://www.globaldignity.org/blog/?p=113
Maar eh, heb je geen microfoon? Tuutuutuu het even in, zet t online, ik weet wel iemand die het dan ALTIJD weet: Marinalog…!
LikeLike
Ik ben druk op youtube aan het zoeken. Toch niks te doen.
LikeLike
Wat lijkt me DAT moeilijk.. Speld in een hooiberg 🙂 kDeed een tijdje mee aan de TV-tunesquiz van http://www.startrekfan.nl/ maar dat “zou het ….. zijn” zoeken was ZO moeilijk 😉
LikeLike
Ja, het is hopeloos. Het lijkt nog het meest op een Strauss Polka, ben ik nu achter.
LikeLike