Een brandweerwagen met sirene leek vlak bij ons huis te stoppen. Hans attendeerde mij door "tatoe" te zeggen maar verder besteedden wij er geen aandacht aan. Toen ik hem even later naar bed wilde brengen zagen wij vanuit zijn slaapkamer de brandweerwagen ook inderdaad op een afstandje staan. Even flitste door mijn hoofd of ik er met hem naar toe zou lopen want dat vindt-ie zo leuk. Niet voor mezelf hoor, neuh neuh.
Maar op dat moment maakt mijn lichaam gelijk correctievloeistof aan en vertelt mij dat je niet naar andermans ellende gaat staan kijken, tenzij je de helpende hand kunt bieden.
Mijn buurman stond al op de oprit te aarzelen of hij de helpende hand kon bieden. Nog geen halve minuut later rende een andere buurvrouw (haar duster nog dichtknopend) naar de plek des onheils om de helpende hand te bieden. De buurman lachte wat schaapachtig en rende onopvallend de buurvrouw achterna, om haar heel nobel niet alleen de helpende hand te laten bieden. En ik zag buren die ik nog nooit gezien had de helpende hand bieden. Wat woon ik toch in een behulpzame buurt en wat ben ik toch een egoïst eigenlijk.
Ooit, toen jullie nog klein waren en ik net twintig geweest stortte er een vliegtuig neer in de Amsterdamse Bijlmer. Er werd bij ons aangebeld. Een kennis vroeg of ik meeging om te kijken. (80 km rijden)
Ja leuk joh. Wacht ff…pak ik even de koelbox.
Maarruh, viel het brandje mee? Moet zeggen dat een fikse brand heel mooi is om te zien…
LikeLike
Ja, dat weet ik dus niet. Ik weet niet eens of er wel brand was.
LikeLike
Ik kan je verzekeren als net twintig bent geweest en er stort een vliegtuig neer op de Bijlmer, daar wil je liever niet de helpende hand hoeven te biedden. Goed voor jaren droom materiaal…
LikeLike
Haha, ja.. ik moet bekennen dat ik vaak de deur uitren met slordig aangeklede kinderen EN het fototoestel, onder het mom van “buurtblaadje… illustratie bij de zich herhalende tekst over brandgevaarlijkheid van oude huizen” ;-}
Arme Wilgen, was het jouw helpende hand..?
LikeLike
Net als kijkers naar een ongeval op de andere snelweg. Deaud aan hen!
LikeLike
Toevallig reden we net richting Bijlmer op de avond dat dat El Al vliegtuig neerstortte. Onderweg roken we kerosine en hoorden veel ambulances. We hadden geen idee wat er gebeurd was en konden zonder problemen parkeren in een parkeergarage. Daar hoorden we dat er een vliegtuig in een flat was gevlogen. We moesten er langs en dat kon ook nog, we werden er langs geleid voor zover ik me herinner. Het was donker en ik zag rook en verder drong het nauwelijks tot me door. Laat staan dat ik een helpende hand zou willen/kunnen bieden. Ik ervaar dat als er iets ergs gebeurd, dat ik nauwelijks besef heb van de impact. Maar goed ook, anders zou ik denk ik helemaal in paniek raken.
LikeLike
Ik woonde daar.
LikeLike
Hmmz beetje kuddementaliteit is het niet? Als anderen gaan dan ga ik ook, maar ik ga niet als eerste.
Heel menselijk.
LikeLike
Greetje: in de flat die doorboord werd??
LikeLike
@ Margo: 150 meter ervandaan.
LikeLike
Lijkt wel een trefpunt voor mensen die er vrij dicht bij waren, ik was die avond op de terugweg van Amsterdam naar Friesland en heb het ding waarschijnlijk zien vliegen (in ieder geval een vliegtuig gezien waarvan ik dacht “wat hangt zo’n ding raar in de bocht”, pas thuis gehoord wat er was gebeurd) (en nee ik ben niet teruggegaan met een koelbox)
LikeLike