Van de ijsbeer wordt vermoed dat hij pas 200.000 jaar op deze aardbodem rondloopt. Het grootste deel daarvan liep hij echter op poolijs. De ijsbeer kan tot 72 seconden onder water blijven. Een wat merkwaardig getal. Ik zou dan zeggen, ruim een minuut, want wat als er nu een ijsbeer komt die 73 seconden onder water blijft? Moeten de boeken dan herschreven worden? Het valt me ook wat tegen, 72 seconden. Ik ben wel eens langer onder water gebleven, maar toen lag ik stil. Als ik zou jagen onder water dan zou ik ten eerste niks vangen, en ten tweede na vijftien seconden weer boven komen. De ijsbeer heeft zich aangepast aan de omstandigheden op de Noordpool. Ik vind dat knap maar het gaat eigenlijk vanzelf. Ze kregen vliezen tussen hun tenen, hun vacht werd wit, (eigenlijk kleurloos, net als sneeuw) en ze kregen een dikke speklaag om de koude te kunnen doorstaan. Die speklaag vind ik dan nog het minste, want die ontwikkelen sommige mensen ook. Van kleur verschieten lukt sommigen ook nog wel, maar die vliezen tussen je tenen ontwikkelen, dat vind ik toch iets wonderbaarlijks. Het is de evolutie waar Darwin al over sprak. En ontken het maar niet want wij Nederlanders zijn het levende bewijs. Want wij zijn het langste volk ter wereld en dat is echt niet omdat wij zo goed eten ofzo. Welnee, dat komt omdat wij in het laagste land wonen dus willen wij overzicht houden, dan moeten we wel. Zo gaat dat. Respect voor de natuur.
Dan moeten we wel allemaal tegelijk tot grote hoogte geëvolueerd zijn anders was er niets van terecht gekomen. Omdat wij Nederlanders ook nogal de neiging hebben om wie het waagt boven het maaiveld uit te steken ogenblikkelijk een kopje kleiner te maken.
LikeLike
Dat komt omdat men hier nogal gauw geneigd is van zichzelf te vinden dat men boven het maaiveld uitsteekt. Dat verdient natuurlijk ook een zeis. Mensen die iets gepresteerd hebben en zich niet arrogant gedragen wordt het wel gegund, dacht ik.
LikeLike
Prachtige redenering! “Welnee, dat komt omdat wij in het laagste land wonen dus willen wij overzicht houden, dan moeten we wel.” en dat nog even doortrekken in het commentaar: omdat men hier nogal gauw geneigd is van zichzelf te vinden dat men boven het maaiveld uitsteekt.
Zo blijft een mens weer lachen op n dag!
Oh PS: muziekje erbij: http://www.youtube.com/watch?v=cTuTc_liKS4 =Eisbär van Grauzone, draaiden ze vroeger in de kantine waar Marinalog en ik thee dronken en sjekjes rookten 🙂
LikeLike
Die Marina, is die ook definitief verloren aan Twitter? In dat geval moeten we haar nog even excommuniceren.
LikeLike
Hee, heb je een nieuw kind?
LikeLike
Nee, die is van mijn broer.
LikeLike
Hoe het ook zij. In elk geval heeft Tammar niet meer de kortste pony ter wereld.
LikeLike
Indrukwekkende linkerarm heb je.
LikeLike
Van iemand die Anus heet wil ik geen bewondering voor mijn linkerarm.
LikeLike
Waarom steekt Hans zijn tong uit?
LikeLike
Ik heb echt geen idee. Jij denkt ook dat ik alles weet.
LikeLike
Hihi
LikeLike
Ja, Linda deed ook al hihi. Eigenlijk meer hahahaha. En ik weet niet wat ik er van moet denken.
LikeLike
Ik ‘hahahaha’ niet, het is meer een astmatische bronchitis aanval…
LikeLike
Nah, niet echt Mack, Marina twittert gerust een paar weken niet, dus verloren-gegaan in de twitterzee, nee, gelukkig niet 🙂
LikeLike
Je was er toch bij?? Het bewijs is de foto. Let je niet een beetje op dan? En je zou het ten behoeve van dit blog aan Hans kunnen navragen. Dat zou aardig en behulpzaam zijn.
LikeLike
Eigenlijk mag er wel weer een stukje af.
LikeLike
Het klopt, die theorie, want in Limburg hebben ze wat heuvels en zijn de mensen gelijk alweer wat korter.
LikeLike
Die laatste zin, whahaha nimmer geweten dat we daarom zolang zijn, ik leer er nog wat bij hier… haha 😉
LikeLike