Tijdens het journaal geeft mevrouw Mack aan dat ze niks snapt van de AEX. Niet waar het voor dient, en niet wat het betekent. Ik neem niet de moeite haar er iets over uit te leggen, want het interesseert haar niet. En gelijk heeft ze. Het is ook totaal oninteressant. Maar misschien moet ik toch een poging doen het een en ander te verduidelijken.
De AEX is vergelijkbaar met mondhoeken. Daalt de AEX, dan hangen de mondhoeken, stijgt de AEX, dan krullen ze. Dat is eigenlijk alles wat van belang is te weten. Dus als een vooraanstaand persoon, bijvoorbeeld de president van de V.S. iets treurigs vertelt, dan gaan de mondhoeken hangen. Maar als hij opgetogen vertelt dat Osama Bin Laden door zijn hoofd is geschoten, dan krullen de mondhoeken.
Natuurlijk is het wel van belang te weten dat het valse emoties zijn. De glimlach is nep en de mineurstemming is geacteerd. De glimlach kan plotseling omslaan in treurnis en andersom. Maar net zoals een echte glimlach, is ook de glimlach van de AEX aanstekelijk. Glimlacht de AEX, dan glimlacht de consument en opent hij zijn portemonee. Kijkt de AEX zuur, dan blijft de portemonee in de broekzak. De consument wordt verleid door de glimlach, zo is het eigenlijk.
Het is dan ook uitermate belangrijk dat nieuws over de kredietcrisis, de economische crisis en nu weer de schuldencrisis op een positieve manier wordt gebracht. Toen Loretta Schrijver het nieuws nog las, was er niks aan de hand. De stemming was opperbest en de AEX bereikte recordhoogten. Beleggers zijn zo verblind door geldzucht dat ze dit primaire verband niet zien. Hopelijk leest er eentje mee.
Eigenlijk moet Loretta dus gewoon het nieuws weer ‘doen’.
LikeLike
Cum Laude geslaagd voor de beleggerscursus.
LikeLike
Was het maar zo simpel…
LikeLike