Vannacht was zwaar. Ik ging om 0:02 uur naar bed, bleef lezen in de Autovisie tot om ongeveer 0:45 het tijdschrift uit mijn handen viel, en deed toen het leeslampje uit. Om 0:46 sliep ik, om om 1:26 weer wakker te worden van een hard huilende Tammar, die door mevrouw Mack onze slaapkamer was binnengehaald. Na een kwartiertje werd zij weer in haar eigen bedje gelegd, onder luid protest, wat ongeveer nog een kwartier aanhield en vervolgens keerde de rust terug. Het was omstreeks 2:00 uur. Vijf minuten later werd ik weer wakker omdat ik ergens een gesprek hoorde. Het werd steeds duidelijker en ik nam aan dat het iemand behaagd had om bij ons in de straat te gaan zitten bellen. Tien minuten later dacht ik: loop gvd eens een end door, en ergerde me. Vijf minuten later had ik er genoeg van en liep naar het openstaande slaapkamerraam om te kijken welke idioot er midden in de nacht ongegeneerd en keihard ging lopen (nou ja, lopen…liep-ie maar) bellen. Zie ik tegen het hekje van onze voortuin twee jongens geleund zitten, waarvan er eentje tegen een telefoon praatte in dezelfde taal popiejopietaal als Joran van der Sloot, dus Nederlands met een raar accent. Zijn vriend hoorde ik zachtjes kankerhoer zeggen en als ik het goed had was dat tegen degene die aan de andere kant van de radiogolf zat.
Ik wachtte even een momentje af en riep toen vanuit het raam dat ze ergens anders hun conversatie moesten gaan voortzetten, en bereidde mij voor op een scheldpartij. Maar tot mijn verbazing boden ze hun excuses aan en verdwenen. Ik heb of overwicht of ze schrokken heel erg van mijn kop. En toen ik weer in bed lag, lag ik nog even te wachten op de steen die weldra door de slaapkamerruit zou komen vliegen, maar ook die bleef uit. Het valt nog niet mee, iemand aanspreken op zijn gedrag, maar ja, dat moet van dit kabinet, dus dan doe ik dat. Het voelde ook als burgerplicht. Ik zag in gedachten Jan Peter Balkenende die me trots toesprak omdat ik zo'n gehoorzame burger ben. Tevreden viel ik weer in slaap.
Ik had ook niet anders verwacht van een goed gristen op de Veluwe.
LikeLike
Het is jouw talent als dictator dat hier overduidelijk een rol speelde. Waarom heb jij pas 75 stemmen gekregen?
LikeLike
Het zal inderdaad die kop geweest zijn.
LikeLike
Wat nou Vogelaarwijken, ze moeten jou er gewoon op afsturen!
LikeLike
Boden hun excuus aan, ja ja. Dit laten die jongens echt niet op zich zitten hoor: die komen wel weer terug. Had je nou gekozen voor een optie zonder overgewicht, zoals O Sole Mio zingen, dan niet.
LikeLike
Schrik niet als er vannacht een bloedend paardenhoofd naast je in bed ligt.
Ik zou nu een hele flauwe grap over je vrouw kunnen maken maar dat laat ik achterwege.
LikeLike
Ik (als echte fan) zal alvast een voorstel indienen bij de burgemeester voor een koninklijke onderscheiding, lintje, op koninginnedag. Het voorstel voor de komende koninginnedag had 1 augustus al binnen moeten zijn. maar als ze dit heldhaftige verhaal horen maken ze vast een uitzondering. Ik moet alleen nog even nadenken over de juiste bewoording. “…heeft met gevaar voor eigen leven buurt gered van slapeloze nachten…”
…of ik stuur gewoon de link van deze weblog. Ik zie wel.
LikeLike
@Mell: en dan gaan ze in de buurt navraag doen en krijgen een verhaal over een kribbige oude man die niets kan hebben en regelmatig ’s nachts uit het raam staat te schreeuwen?
LikeLike
Damn you’re good.
Kun je af en toe ook niet effe uit míjn slaapkamerraam komen roepen?
LikeLike
@Frans: Ja, zoiets…en wanneer ze dan via de link de web-log lezen komt er natuurlijk nog veel meer boven water. Uiteindelijk draait het er dan op uit dat niet Mack, maar ik het lintje krijg of die jongens die tegen het tuinhekje zaten. Vanwegen…tja, uh het aangeven van een … eh , het ophelderen van het boven water brengen.. eh uit het raam roepen.. nou ja, noem maar op 😉
LikeLike
Nu je een soort van ‘come-out’ hebt gemaakt aangaande je ziekelijke affectie voor auto’s voel ik het aankomen dat voortaan in ieder logje wel eens tussen neus en lippen door termen als Autovisie, Top Gear, Autoweek, http://www.autobandenprofiel.nl etc. etc. gaan vallen.
LikeLike
Met zo veel overwicht zou ik bij de burgerwacht gaan.
LikeLike
Geen nachtmerrie gekregen bij die gedachten aan Jan Peter?
LikeLike
Hahaha, mooi verhaal!
LikeLike
Sprak net de buurman me aan…kon je niet slapen zondagnacht? Het was dat ik jou hoorde want ik stond op het punt om ze weg te jagen….
LikeLike